úterý 11. září 2012

Už se zase těšíme na Ježíška

Letní prázdniny nám sotva daly kopačky a u nás už se flirtuje s Vánocemi.
Na začátku školního roku jsem Matýskovi dělala přednášku o ročních obdobích, samozřejmě přiměřeně věku a slovní zásobě. Chtěla jsem tím osvětlit jednak padající listí, které chtěl Matýsek lepit zpět na stromy. A jednak skutečnost, že léto nám pomalu finišuje a je třeba vypustit bazén.
Nepočítala jsem ovšem s tím, že podzim Matyho zajímat nebude (bere ho na milost jen kvůli příslibu kaštanů) a jeho zájem bude směřován k období lákavějšímu, tedy vánočnímu.
Tenhle zájem už trvá pár dní a tak se celkem často stáčí řeč na vánoční stromeček, dárky a samozřejmě na Ježíška.
Dnes to došlo dokonce tak daleko, že jsme si cestou do města v rozpáleném autě, kde na plné obrátky hučela klimatizace, prozpěvovaly vánoční koledy. Při těch třiceti stupních ve stínu se Ježíšek, panáček skutečně vyjímal.
Jen mi začíná vrtat hlavou, jak si náš syn vlastně Ježíška představuje. Ještě loni pro něj byl Ježíšek synonymem pro ježečka a jelikož v té době skoro nemluvil a převážně gestikuloval, ježka i Ježíška na scénu uváděl dupáním. A nám tak připravoval krušné chvilky, kdy jsme přemýšlely, co tím chtěl ten kluk vlastně říct.
Momentálně však ježka i Ježíška rozlišuje a považuje za bytosti rozdílné. Na druhou stranu ale nedávno kreslil obrázek, jako obvykle s doprovodným slovním komentářem, a Ježíškovi kromě hlavy, očí, pusy a rukou namaloval také ocas. Takže těžko říct.
Každopádně u nás už Vánoce pomalu klepou na dveře a je čas začít řešit vánoční dárky. Jen s výzdobou a stromečkem zatím raději počkáme. Nerada bych, aby si tu o nás lidi šuškali víc než je nutné.


Na zimu se připravujeme důkladně: Matýskova volba dnešního outfitu.


13 komentářů:

 1. Baruš, dobré ráno, občas k vám s úsměvem nakouknu, je tu veselo:-))
  Snad Vás potěší, že nejste jediní "blázni". Mí rodiče jsou ještě horší a není problém likvidovat stromek na konci února...A jednou, když měli ještě v únoru stromek a v podvečer bylo vidět, jak svítí...šly po protějším chodníku dvě dámy a ta jedna povídá:"Jééé Máňo podívej, to jsou blázni, oni ještě mají stromek!"
  Druhá dáma jen spočítala okna a odvětila:"To máš pravdu, Růženko!" a horkotěžko zadržovala smích, byla to má babička:-))) Ta´tkova tchyně:-))
  Hezký den, Mája

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Májo :-)
   Krásná příhoda, babička musí být veselá dáma :-)

   Vymazat
 2. Ja sa tomu chlapcovi vôbec nečudujem, že jeseň preňho nič neznamená. Darmo je príroda krásne sfarbená a určite aj iné pozitíva by sa našli, ale zima, sneh, Vianoce sľubujú hmatateľne iné zážitky!
  Ja momentálne opatrujem jedného 2-ročného chlapčeka, ale od októbra som voľná. Nikto si nevie predstaviť, ako sa teším, že hneď začnem s prípravou na zimu a hlavne Vianoce! Darčekový plán, realizácia, balenie, pečenie... Už teraz to prežívam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsi napsala krásně :-) A ještě tou kouzelnou slovenštinou :-)

   Vymazat
 3. No popravdě... taky už mě Vánoce několikrát přišly na mysl... a těším se na Ježíšek, ať je to Ježeček s ocáskem i bez!!!
  Péťa -:o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těší mě, že nejsme jediní :-) Však v obchodech už vytáhli Čerty a Mikuláše v celofánu :-)
   A ježek s dárky na bodlinách, to navíc vůbec není špatný nápad :-)

   Vymazat
 4. Krásně napsaný, sem se zas smál...paráda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ádo, děkuju :-)
   Amálka z Matýska nespustí oči, protože co má on, chce okamžitě taky. A je jedno jestli je to jídlo, oblečení nebo autíčka :-)

   Vymazat
 5. jo a fotka je moc pěkná, jak Matýska Amy všude pozoruje, co?

  OdpovědětVymazat
 6. Jééé, ta fotka je hrozně úžasná ! =D Povedla se!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dulsi, díky :-)
   Na fotku jsem pyšná, obvykle fotím hrozně a fotografovaným trčívají z hlavy nejrůznější předměty, takže tahle povedená mě těší o to víc :-)

   Vymazat
 7. tak o Ježíškovi se u nás poslední dobou mluví hodně.
  Sofi vnímá kříže podél cest, tak má spoustu dotazů.
  Pak má také spousty přání, tak se na Ježíška těší :)

  Já se těším na vůni stromečku :)))

  ehm a nějaký ty vánoční dary již taky mám 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, Ježíšek je velké téma :-)
   My jsme si doma vystavili provizorní Betlém a začínáme s křesťanskou osvětou :-)
   Já mám dárky zatím jen v hlavě :-) Ale chci se vyhnout předvánočnímu shonu, takže je nejvyšší čas začít :-)

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář :-)