sobota 29. března 2014

Jde na nás jaro

Už jsem si vyzkoušela miminko zimní (Matýsek) i podzimní (Amálka). Teď je na řadě to jarní (Překvápko). 

Jen to letní mi bude do „sbírky“ chybět. Tak třeba jednou… :-)

Každopádně musím říct, že jarní těhotenství je paráda. 

Už je hezky, což eliminuje depresivní nálady a splíny. Ještě není takové horko, aby těhotná žena omdlévala už jen při pohledu na teploměr. A zima se zdá být taky za námi, takže nehrozí nastydnutí břicha v nedopnutelném kabátě.

Navíc počasí přímo láká k pobíhání venku. A čerstvý vzduch, ten dělá dobře nejen mě a miminku, ale též starším ratolestem a psovi. 

Možná až moc dobře, vzhledem k hyperaktivitě, kterou u našich vcelku klidných potomků vyvolává.

A tak zatímco já si na louce za domem sbírám kopřivy na železem oplývající čaj. Děti válí sudy. A pes střídavě děsí koně od sousedů a aportuje.

Zkrátka jaro jak má být.8 komentářů:

 1. Zdravím Baru, pěknou sbírku budeš mít a ani bych se nedivila , kdybys ji doplnila i o to "letní" :-))). Musím jen souhlasit , že jarní mimi a tedy i nejméně pohodlná fáze těhotenství v tomto období je celkem snesitelná. Taky mi hrozně vyhovuje , že nemusím nosit kabát nebo bundu a taky je už pěkně dlouho nenosím :-))). Přeji co nejpohodovější dny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, i já připojuju přání pohodových dnů v tom velkém finále :-)
   A s tím rozšiřováním "sbírky", to mi asi doma neprojde ;-)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Bloude, v plánu jsou "jen" tři :-) Ale kdo ví, jaká bude realita :-D

   Vymazat
 3. Sluší ti to:) Ačkoli jsem při prvním těhotenství říkala, že už nikdy nechci rodit v létě, nepoučila jsem se a čeká mě to znova. Už mi skoro přijde divné, že by děti mohly přicházet na svět i jindy než v těch největších vedrech :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :-)
   No vidíš, a já si vůbec nevím rady s dítkem jarním potažmo letním. Jak já ho budu oblíkat? Byla jsem zvyklá nabalovat, fusakovat a ta představa, že bude v kočárku bez fusaku a kombinézy se mi nelíbí...přijde mi tam nějaké bezbranné :-)

   Vymazat
 4. Já si zase užívala jarní víkend v Jeseníkách se spolužáky a včera večer v parku na pikniku. Vždycky jsem si myslela, že jaro miluji jen kvůli vesnici, ale teď vidím, že i ve městě je krásné. Je to prostě o postoji a chtění si toto nádherné období užít.:-)

  P.S: jak přesně děláváš ten čaj? Usušíš kopřivy a zpaříš, nebo tam přidáváš ještě něco?

  Verča

  OdpovědětVymazat
 5. Jé, koukám, že máte borderku :) A vůbec, koukám, jak krásně zvládáš a jak máš roztomilé děti :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář :-)