neděle 2. října 2016

Moje nové úchylky (a radosti)

Mám spoustu drobných (ale neškodných!) úchylek. Očichávám knížky, prokřupávám si prsty na rukou, z bramborového salátu preparuju hrášek…

A od úterý se alespoň jednou denně mazlím s Copatou mámou a v knihkupectvích ji nenápadně povytahuju z regálů, aby byla dobře vidět.
V úterý jsme totiž s mužem vyrazili do Prahy pro mých 110 výtisků knížky, které mě konečně přesvědčily, že se mi to fakt nezdá. Copatá máma vážně opustila moji hlavu a začala si žít vlastním životem.


 

A to z velké částí díky vám!
Pořád mi to chvílemi přijde neskutečné, ale pak jsou okamžiky, kdy si ten pocit vychutnávám naplno.
Když mi napíšete, že jste nemohli přestat číst a knížku zhltli na posezení a fakt se vám líbila.
Když mi posíláte fotky z knihkupectví, kaváren i vlaků, kde vám Copatá máma dělá společnost.
Když mi na ulici pogratulujete.
A dokonce, i když si hraju s knížkou na modelku.
Za poslední bod vděčím kamarádce Kateřině Pappové, kterou si poslední dobou uzurpuju tak moc, že už bych ji mohla nazývat svou dvorní fotografkou a ilustrátorkou.
Jen kvůli ní lezu po zídkách, ignoruju zírající kolemjdoucí, nahazuju „něžný úsměv“, nechávám si kvůli fotce ze správného úhlu vystydnout kafe a dokonce jezdím s knížkou na kole.
Někdy si připadám jako pitomec a dost často jako blázen. Dostávám křeč do tváří a dusím výbuchy smíchu. Ale výsledek?
Káťa je prostě kouzelnice :-)Ještě jednou děkuju za milé maily a tu spoustu objednaných knížek, dělá mi to neskutečnou radost a pokud svou Copatou mámu s podpisem ještě nemáte, můžete si ji objednat tady ;-)

PS: Jen mi prosím nepište, že chcete nějaké vtipné věnování. Jakmile si totiž tenhle požadavek přečtu, moje uvolněné já mizí hrůzou ze zklamaných očekávání pod stůl a s perem v ruce tam zůstává jen trapná Bára, která naprosto postrádá smysl pro humor a ještě navíc se jí třese ruka... Takže na to bacha, prosím! :-)

13 komentářů:

 1. Baru, moc gratuluji ke knížce!!! Už jsem si ji také objednala, tak se moc těším! Krásnou neděli... Veronika P.S.: Fotky jsou krásné - sluší :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, moc děkuju! :-)
   Doufám, že se bude líbit!

   Vymazat
 2. Moc Vám to s knížkou sluší. Ať se stejně krásně prodává:-)
  (také jsem povytahovala z regálů:-), plně souzním:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že by společná autorská úchylka? ;-)
   Každopádně moc děkuju! :-)

   Vymazat
 3. Knížku jsem dostala v pátek. Začala jsem číst v sobotu dopoledne, nemohla jsem se odtrhnout. Ale musela jsem (vaření, starost o nemocné děti). Večer, když děti usnuly, jsem knížku dočetla. Četla se jedním dechem . Je moc krásná. I jsem si pobrečela. Takže Baru, ještě jsou gratuluji a moc děkuji za krásný zážitek ze čtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markét, moc děkuju! Ani nevíš jak :-)
   Tak ať jsou holky brzy fit a my se snad sejdem dřív než napíšu něco dalšího ;-)

   Vymazat
 4. Fotky jsou nádherné, moc ti to sluší. Po knize mrknu, tu musím mít.

  OdpovědětVymazat
 5. Baru, gratuluju, splněný sen, nádhera! Fotky parádní. Krásné dny přeju :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Splněný sen, to je přesné :-)
   Moc děkuju, Zdeňko!

   Vymazat
 6. že bych taky zašla do knihkupectví?!?!:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Já moc dík za včerejší "konečně deštivé" odpoledne. Zalehla jsem pod deku a za to odpolko jsem si jedním dechem užila celou Copatou mámu. Vtipná, s nadhledem, citem i k zamyšlení. Paráda. Už se těším co bude dál ;-). Gratuluji a díky.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc pěkné fotky a ty společné s knížkou nemají chybu. Obálka se vážně moc povedla. Už mám knížku taky objednanou a dokonce se tím částečně vyřešil i Ježíšek :-) Takže díky, i za tento příspěvek, který mi vykouzlil úsměv na tváři. Jana

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář :-)