neděle 27. prosince 2015

Štědrodenní fotoreportáž

Bramborový salát je sice už sněden, ale řízků, dárků a hlavně zážitků máme zase pěknou zásobu. 

Štědrý den jsme již tradičně zahájili zdobením stromečku v základní sestavě pěti členů naší (odborně řečeno) nukleární rodiny.
Následoval oběd, u něhož se nás již sešlo sedm a zpestřil nám ho výbuch pivního soudku.

(Výbuch všechny tak rozhodil, že nikdo nefotil. Proto k této pikantní epizodce z letošního Štědrého dne chybí fotodokumentace. Nicméně pro osoby s bujnou fantazilí podotýkám, nezapomeňte do představy zakomponovat pivo kapající ze stropu, chmelový odér a Matyho, který poprvé zakusil, co obnáší taková pivní lázeň.)

Po obědě se k nám na finálovou cestu k Severnímu pólu připojil ještě osmý člen výpravy.A k večeři jsme již usedli v plném počtu deseti strávníků. K lehké nelibosti dětí byla večeře dlouhá, vynikající a v pravém slova smyslu štědrá.Nakonec se však i potomstvo dočkalo a nastala dlouho očekávaná chvíle. Vyhlížení Ježíška, magické zacinkání a fanatický úprk ke stromečku.No a pak jsme rozbalovali.A rozbalovali.Zkoušeli, zkoumali, hráli si a děkovali.Naposledy se sešli u stolu na vánoční, mokrý, prvorepublikový dort dle Herbáře, do něhož mi Vili při focení hrábnul, čímž narušil celistvost polevy a lehce mě rozladil. A pak byl konec.Tak zase za rok :-)

3 komentáře:

 1. Super ! Opět určitě skvělý zážitek !! Přeju do Nového roku zdraví pro všechny, pohodu, optimismus a spoustu krásných zážitků. Šá

  OdpovědětVymazat
 2. Děkujeme :-)
  Krásný nový rok i vám!

  OdpovědětVymazat
 3. jste úžasní když slavíte takhle společně štědrý den.
  Výbuch pivního soudku :-) chudáci tatínkové... :(
  Klidný povánoční čas. Pavel

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář :-)