pondělí 9. září 2013

Cestovní horečka

Minulý týden byl ve znamení horečky. Jak té měřitelné teploměrem, tak té cestovní. Což znamenalo spoustu probdělých nocí, napjatých nervů a nekonečných seznamů.

V pátek pak přišlo vyvrcholení.

V domě byly na strategických místech rozmístěny tři kufry. Muž byl prozíravý a ten svůj polozabalený ukryl. Já balila za pochodu a dětské asistence. Špatný nápad.

Jakmile jsem se vzdálila, záhadně mi z kufru mizely věci. Při dalších kontrolách jsem pak zjišťovala, že leckdy taky přebývají. Kulichy, svetry a kýbl s legem zabírající dvě třetiny kufru jsem já rozhodně nebalila.
Děti měly ovšem na věc jiný názor. 

Největší ránu dostala moje přecitlivělá nervová soustava ve chvíli, kdy jsem dorazila do pokojíčku s osuškami a zjistila, že pečlivě srovnaný kufr plný dětských titěrností je vzhůru nohama a Amálka si vesele sedí ve změti oblečení na zemi a snaží se obléknout si plavky.

Kolem třetí ráno však bylo hotovo.

Kufry sbaleny, pasy připraveny a my se silami u konce.

(Jsem technicky retardovanější, než jsem pokládala za možné, proto se tato část článku objevuje dnes a ne už v pátek :-)


S menšími obtížemi, nevolnostními epizodami a znavenými dětmi jsme nakonec absolvovali cestu vcelku se ctí. Ačkoli, letadlo se stále řadí k mým nejméně oblíbeným dopravním prostředkům. Koneckonců to naše vypadalo a taky se chovalo jako autobus s křídly, čemuž odpovídala i reakce mého žaludku. 

Ale dopravilo nás na Korfu.

A my si teď užíváme mořské ovzduší, písek v botách, vlasech, podprsenkách i postelích a slastné nicnedělání...

10 komentářů:

 1. Jůů, na Korfu jsem nikdy nebyla, těším se na fotky. Let letadlem mám ráda...Mějte se nádherně.

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné a bezrizikové prožití odpočinku. Přeji návrat se všemi dětmi i kufry:-D

  OdpovědětVymazat
 3. Barunko, krásně si to užijte .... všichni .... Marki

  OdpovědětVymazat
 4. Barunka, zaslúžite si ju, tak si to náležite užite. Andrea

  OdpovědětVymazat
 5. Přeji krásnou dovolenou...Já vždy balím, když dcerka spí a obvykle tak 2 dny předem, pak kufr zamknu a mám klid. Kdybych balila na poslední chvíli, moje nervy by to neunesly:)

  OdpovědětVymazat
 6. Jééj tak už oddychujete? Tak v zdraví užívajte. Príjemné slnečné dni prajem. &Lenka

  OdpovědětVymazat
 7. ... přeji nádhernou dovolenou, Boží slunce a blahodárné vlny ... Věrka

  OdpovědětVymazat
 8. To balení zní poměrně zábavně, i když jen z hlediska nezávislýho pozorovatele. Hádám, že ty ses tak dobře nebavila. =D Tak přeju příjemnou dovolenou! =)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář :-)