pátek 23. března 2018

Muž a jeho nový projektTak za sebou máme první letošní stanování.
V pokojíčku naštěstí nikdo neumrzl, ranní rosou jsme už vůbec nenavlhli a ani od divočáků nebezpečí nehrozilo.
A proč že se to u nás najednou stanuje?
Protože muž je přepracovaný.
A když je muž přepracovaný, znamená to, že chodí domů velmi, velmi pozdě, sedí u počítače i po večerech, nocích a ránech a když už je těsně před zhroucením a potřebuje upustit páru, nachází si nové projekty.
Měli jsme tu několik projektů podnikatelských, několik sportovních a pak taky projekt: koupíme pozemek na horách a postavíme si nový dům, po kterém záhy následoval projekt: prodáme dům a koupíme si obytňák.
Ve stávající vlně přepracovanosti spojené s jarní únavou se muž právě nadchl pro projekt: letní čundry.
Muž nám už našel nespočet tras, nocovišť a krásných míst. Vymyslel kdy, kudy, kam i proč. A před několika dny seděl u počítače do půl čtvrté ráno a kupoval pro nás stan(y).

Ten stan včera přišel a zodpovědný muž ho samozřejmě s dětmi hned uprostřed obýváku rozložil, aby se ujistil, že časová náročnost stavění tohoto typu stanu odpovídá jeho představám a že se to dá potenciálně zvládnout i v podmínkách jako jsou kupříkladu déšť či kroupy.
Dětem byla nějaká praktičnost ukradená. Okamžitě do stanu nastěhovaly plyšáky, ze sklepa vytáhly samonafukovačky a jaly se naši letní rezidenci testovat po svém.
A já? Já se držím obezřetně trochu stranou.
Obávám se totiž, že bych k čundrové myšlence mohla příliš přilnout a muž by nám pak stany vyměnil třeba za potápěčskou výstroj...5 komentářů:

 1. Už se těším na optimistické zážitky z letních čundrů ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jó, tak to jsme dvě :-) Snad budu optimistická i po jejich absolvování :-D

   Vymazat
 2. Ahoj optimistko,
  zamýšlel se muž nad praktickou stránkou čundrů - unesete: stan, karimatky, spacáky, jídlo, pití, vařič, nádobí pro pět osob? Jestli jo tak smekám.
  Čundry miluju!
  Máme výbornou zkušenost s chozením od chalupy k chalupě, každý má batůžek s pyžamem, kartáčkem a čistým spodním prádlem.
  Stanování samozřejmě zdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Emily,
   muž se zamýšlí vždy nad vším, takže už má spočítanou přesnou kilovou zátěž na každého člena rodiny a vytvořen také bezpočet krizových scénářů :-D Navíc už jsme něco takového absolvovali...
   Nicméně chalupový systém se mi moc líbí, muž pro nás takovou trasu s přespáváním vytvořil pro dobývání Sněžky :-D

   Vymazat
  2. Ahoj Báro,
   jsem si říkala, že by bylo divné, kdyby muž neměl všechno na gramy propočítané :) Už se moc těším na případnou reportáž.
   Chalupovým systémem jsme vloni dobyli Králický Sněžník. Na přechod Krkonoš se chystáme...
   Letos už jsme všichni běžkaři, tak možná příští rok budeme mít žůžo zimní dobrodrůžo :)

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář :-)