neděle 14. května 2017

4 mateřské AHA momenty, které mi usnadňují život


Když jsem před osmi lety našla na počůraném testu dvě čárky, tušila jsem, že můj život se tím nenávratně změní.
Jen jsem netušila, jak moc se tím změním i já sama. A jaká uvědomění mi život v mateřské kůži přinese.
Není jich málo (a každou chvíli by se mi, žít v kresleném filmu, rozzářila nad hlavou malá žárovička signalizující další AHA moment), ale při dnešním svátečním rozjímání my na mysl přišly právě čtyři myšlenky, které si připomínám každý den…
Co mě tedy život mámy naučil?
·         Láska se nedělí, láska se násobí
Ať máte dítko jedno, dvě, tři nebo pět. Pořád máte lásky dostatek.·         Nebrat se vážně je ohromná úleva
Jakmile se umí matka sama sobě zasmát, má vyhráno a máloco ji rozhází. Protože v opačném případě by její ego ze všech těch rošťáren, legrácek a dobře míněných hlášek asi vybouchlo.
Tak třeba u příležitosti dne matek jsme ve škole hledali rým na slovo maminka.
Největší úspěch měl verš:
Moje milá maminka,
voní jako sardinka.
Prakticky všechny děti nakonec naznaly, že diplomatičtější bude rýmovat maminku s květinkou. Jen Maty si usmyslel, že sardinka je přiléhavější a do přáníčka mi ji na férovku lípnul…


·         Očekávání jsou cesta do pekel
Očekáváte, že se vám narodí spavé a hodňoučké miminko? Blbost! Očekáváte, že vaše dítě se nikdy nebude vzteky válet po zemi na ulici/v obchodě/na poště/nebo aspoň v obýváku? Blbost! Očekáváte, že bude jíst zásadně zdravě a bonbóny bude za všech okolností s díky odmítat? Blbost! Očekáváte, že budete dokonalá matka? Blbost!
Mnohem snazší je, nic neočekávat. Potom vás teprve život s dětmi může příjemně překvapit.·         Jsem nejlepší mámou, jakou být dokážu…ale ne lepší
To je takový mateřský majstrštyk.
Cílem mateřství totiž není být dokonalou mámou. Srovnávat se s ostatními, pravděpodobně lepšími matkami (vždycky tu v našich očích nějaké takové budou). A stresovat se tím, že toho děláte málo, děláte to hůř, a nebo to (proboha!!!) dokonce neděláte vůbec!
Ne. Abychom si zachovali duševní pohodu, měli bychom věřit, že naše děti si nás vybraly právě proto, jaké jsme, a právě takové nás potřebují. Na nás potom je, žít svůj život co nejlépe a svým dětem jít příkladem.
Shrnuto a podtrženo, stačí zkrátka „dobře“ žít a děti se přidají…A tak vám tedy, milé maminky, k dnešnímu Dni matek přeji hodně lásky, smíchu, příjemných překvapení a (ne)dokonalosti!

PS: Právě dnes startuje další ročník soutěže MAMAblogroku 2017, kam byla opět nominovaná i Nevyléčitelná optimistka. Je mi ctí a pokud byste pro optimistku nebo jiný ze skvělých mateřských blogů chtěli hlasovat, můžete tak učinit ZDE.
A to každý den jednou až do 1. 6. Stejně jako loni pak můžete díky hlasování vyhrát nějakou tu mastičku na opruzeniny, přesnídávku nebo dokonce přebalovací tašku (jako právě dnes).
Aktuality včetně cen pro daný den, můžete sledovat na facebooku MAMAblogu a já vám bez ohledu na hlasování děkuju za to, že mi už pár let zachováváte blogovou přízeň!


2 komentáře:

Děkuji za Váš komentář :-)