neděle 26. června 2016

Ze života „spisovatelky“Když jsem napsala zatím pouze jednu knížku, která navíc vyjde až za pár měsíců, můžu si vůbec říkat spisovatelka?
Asi ne.
Ale já to slovo prostě miluju. Spisovatelka... Má v sobě tolik příslibů, příběhů a tajemství.
A když si tak dopisuju s nakladatelstvím, občas si tak vážně připadám. Aspoň trochu.
Každopádně, když jsme byli v Itálii zrovna v nejlepším, napsala mi z nakladatelství redaktorka, že je hotová sazba knížky a já mám za úkol provést poslední autorskou korekturu.
To znamená poslední možnost jakkoli do textu zasáhnout, protože pak už fičí rovnou do tiskárny.
Nervozitou se mi zhoupnul žaludek a s rozechvěním jsem se pustila do posledního čtení svého díla. Na pláži. S mořem za zády. A studeným pitím při ruce.


Vypadalo by to (alespoň na fotce) naprosto idylicky, kdybychom s mužem nemuseli uplatit každého z potomků pendrekem, aby aspoň pět minut nelezl nikdo z nich do záběru, nic po mě nechtěl a nechodil se ptát, co to dělám a kdy už si půjdu hrát.
Ovšem nakonec se mi povedlo knížku přečíst, udělat dvě drobné úpravy a celá se rozněžnit nad tím, jak to moje literární dítko dostává čím dál jasnější a hmotnější obrysy.

 • Kromě toho bylo rozhodnuto, že knížka nevyjde pod hlavičkou Ikaru, ale pod hlavičkou nakladatelství YOLI, což je další z odnoží, které spravuje obří Euromedia. U YOLI bude mít Copatá máma tu výhodu, že bude první původní českou beletrií! Prý plusové marketingové body, říkali mi.

 • Dalším krokem kupředu je datum vydání. Nejprve bylo stanoveno na 1. září. Teď se posunulo na 23. září. A já si tak v duchu říkám, že šoupnout ho ještě o tři dny dál, vyjde mi má prvotina k narozeninám.
 • Obálka, navržená Lelou Geislerovou, je už téměř hotová.

 • Jo, a když si Copatou mámu vygooglíte, najdete ji dokonce už i v některých e-schopech!

Už se to prostě rýsuje a blíží.
A spisovatelka ve mně jásá!
PS: Pokud si chcete Copatou mámu předplatit a podpořit naši úžasnou školu V pohybu, můžete tak učinit přes Startovač, kde si knížku koupilo už 6 lidí. Za tu cenu, hustý! A já vám všem moc děkuju! I přes to, že mi vůbec není jasný, proč si tam tuhle estrogenem nadupanou záležitost kupují hlavně chlapi… :-)

7 komentářů:

 1. Gratuluji a doufám, že budou následovat další...!!!
  Hezké dny:-)
  P.S.
  chlapi to asi kupují, jako příručku, aby mohly porozumět těm svým "copatým" partnerkám :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :-) I za vysvětlení ;-)
   No, já bych psala, až bych brečela, ale s časem a prostorem je to horší...ale věřím, že správný čas zase přijde :-)

   Vymazat
 2. Blahoželám :-) Bude dostupná aj na Slovensku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andreo, děkuju :-)
   Se Slovenskem nevím...ale bude na běžných knižních e-schopech, takže předpokládám, že si ji na Slovensko budete moct objedna :-)

   Vymazat
 3. Prostě podnikání z pláže! Bomba! :-) Těším se na knihu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jen, jak se na té pláži udržet ;-)
   Děkuju...taky se těším :-D

   Vymazat
 4. Barunko moje milá..Co napsat.Jsi úžasná a moc gratuluji..Určitě si knihu koupím a ráda si ji přečtu a očichám vůni papíru,protože prostě počítač mi při čtení nevoní:-)Krásné dny paní spisovatelko a piš piš piš...Těším se.Bi

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář :-)