středa 25. listopadu 2015

Se "školou" na hory

„Komunitní škola s rodinnou atmosférou. 

To jsou první slova, která si o nás přečtete na našich stránkách. První, která od nás uslyšíte, potkáme-li se na živo. A první, která byste si měli při pohledu na náš barevný domeček na kolečkách vybavit.


Protože kde jinde se děti mohou učit lépe, než v bezpečném prostředí, mezi lidmi, jimž důvěřují?


Že jen planě neplácáme, ale myslíme to s tou rodinnou atmosférou vážně, o tom zajisté svědčí i uplynulý víkend, strávený společnou rekreací v Orlických horách.“

Takto začíná má malá REPORTÁŽ o utužovací akci rodin nakumulovaných kolem vznikající školy V Pohybu.Bylo nás hodně (17 dospělých a 19 dětí). Hladina hluku se pohybovala lehce nad snesitelnou mezí. A člověk si musel dávat velký pozor, kam šlape, jinak se totiž mohlo lehce stát, že mu pod nohou skončí v lepším případě batole, v horším lego.

Ale byla to paráda.

Muž a já jsme se obdobné multirodinné akce zúčastnili poprvé. Pravděpodobně proto, že jednak nejsme členy žádných vhodných part a druhak proto, že většina našich přátel z řad vrstevníků dosud nepovila ani jednoho potomka, což nás s našimi třemi staví do poněkud mimózního světla.

Každopádně se ukázalo, že všechny naše děti jsou mnohem společenštější, než jsme si mysleli, jelikož v rámci těch několika málo dní jsme je viděli v podstatě jen u jídla a při snaze zahnat je do postele. Po zbytek času se prostě vyskytovaly někde kolem spolu s gangem ostatních nezletilců, a jelikož stížnosti na ně nepřišly, pravděpodobně se nevěnovaly žádným protispolečenským činnostem.

Ačkoli, málem bych zapomněla. Kromě uspokojování základních biologických potřeb jsme svou rodičovskou užitečnost prokázali ještě na sněhu. Zde jsme se osvědčili v roli tahače, navlékače rukavic a nosiče příslušenství.

V případě Viliho, který se hned v první závějí seznámil se sněhem doslova „face to face“, jsme pak posloužili ještě jako jističi, zvedači a odstraňovači sněhu z očí úst a nosu.

Takže ve výsledku to s tou naší postradatelností vlastně nebude tak horké :-)10 komentářů:

 1. OT: Muž se dal fakt na plnovous? Ty jo..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi bych to neměla říkat...ale bude v tom spíš lenost ;-)
   Né, leností to začalo, nechtělo se mu holit, ale teď už si ho pěstí :-D

   Vymazat
 2. Hm, a já si říkala, že ty děti bobující od Masaryčky dolů jsou mi nějaké povědomé :) Prosvištěli jsme také okolo, ale naprosto jsme nezvládli přípravu. 0 bobů, rukavice jen tenké pletené - kdo mohl tušit, že bude taková krásná nadílka. Ale užili jsme si to stejně. Máťa razil heslo - plazením vpřed, nemohl se toho sněhu nabažit. Zdravíme!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, tak to jsem vás nepostřehla :-)
   No, nás měli všichni za cvoky, že táhnem boby... ;-)

   Vymazat
 3. Můžu se zeptat, zda už víte výši školného?
  Lucie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucie, rádi bychom v druhém roce fungování byli na dvou tisících měsíčně. Dle propočtů bychom to měli zvládnout. Nicméně v prvním, tedy příštím roce, kdy máme nárok na nižší dotace od státu, se školné bude pohybovat výš...

   Vymazat
 4. Vypadá to hezky, my takovéhle hromadné akce nějak nezvládáme, mám pocit že furt někde hledáme hodníme děti....a jsme z toho sedřený a vynervovaný, ale asi je to i o naší hlavě. Před Vámi smekám....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme :-)
   My to absolvovali poprvé a právě nás překvapilo, že to vážně bylo skvělé. Děti se úžasně vyblbly, dospělí se pobavili... Uvidíme, jestli nám štěstí bude přát i příště :-)

   Vymazat
 5. jé, my byly v neděli taky na Masaryčce :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář :-)