pondělí 14. března 2016

O mužově úžasňákovitosti

Znáte ty vtípky a povzdechy adresované mužům, kteří zapomínají na výročí, svátky a narozeniny?
Tak v tomhle případě jsem chlap.
Minulý týden se muž vrátil z práce a hned ode dveří se ke mně hrnul s kytkou.
Já blbec se zeptala: „To je ke včerejšímu MDŽ?“
Načež mě muž solidně setřel: „Ne, to je k dnešnímu desátýmu výročí.“
Toliko k mé skleróze.                                                       
O mužově úžasňákovitosti však budeme mluvit dál.
Můj drahý choť se totiž rozšoupnul, zajistil u mé maminky hlídání dětí a to dokonce přes noc! (Což je svátek hodný ohňostroje, jelikož za šest let mateřství to byla teprve má druhá noc, kterou jsem strávila bez dětí.) A rezervoval nám stejný pokoj, ve kterém jsme trávili svatební noc.
Pokoj s kovaným nábytkem, snídaní do postele a hlavně s vířivkou přímo v ložnici!
Celé hodiny jsme tak věnovali povídání, jídlu, saunování, vířivkování, spaní, procházkám bez zastávek u kanálů a bez kapes narvaných šiškami a kamením…
Krásné to bylo. Stejně jako těch deset let, které uplynuly od naší první pusy.
Nejraději bych si ten intenzivní společně strávený čas zakonzervovala pěkně do zavařovačky a dávkovala si ho ve chvílích…
…kdy si začínáme lézt vinou mého premenstruačního syndromu na nervy.
…kdy se přes únavu sotva dostaneme k letmému hovoru alespoň o provozních záležitostech.
…kdy se hádáme o to, kdo s kým mluvil jakým tónem.
…kdy si vyčítáme, kdo kam přišel pozdě a kdo kam nezavolal.
Zkrátka ve chvílích, kdy se nám v každodenním shonu podaří zapomenout na to, jak moc se máme rádi a jak moc nám je spolu ve skutečnosti dobře.
Díky, muži, že tě mám, a že si tak pěkně pamatuješ významná data ;-) 


7 komentářů:

 1. Krásné! Gratuluji! A přeji, ať je v budoucnu stále důvod k úsměvu na rtech.

  OdpovědětVymazat
 2. Vpravdě úžasné :-) Já to naše desetileté výročí v létě připomínám preventivně řádně dávkovaně :-) Jinak ale ani nevím, kdy že přesně jsme se to brali :-) Nebýt toho, že dcera bude mít tento rok taky 10, tak bych si možná ani neuvědomila, že máme kulaté výročí :-))
  Já si v době, kdy jsem uvažovala o tom, zda si ho vzít nebo ne, sepsala seznam pozitiv a negativ. Tahle vzpomínka na ten dlouhý sloupec na straně pozitiv je stále živá - také taková konzerva :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Baru,moc gratuluji k panu Uzasnemu!My měli výročí seznámení 7.3.Muž mě doslova rozplakal dojetim!Nechal mi udělat fotoknihu z Nej 52 fotek.Stále v ní listuji!Já sice nezapomněla,ale dárek ještě musím vymyslet,bude to těžké,protože jsem Teď měla zdravotní problémy,operace,a teď konecne zacinam fungovat na 50%.

  OdpovědětVymazat
 4. Nám se to jednou podařilo zapomenout oběma - naši známí se nás ptali, jak jsme oslavili výročí, my se na sebe podívali - a rozesmáli jsme se :-)
  stane se
  Pavel

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý večer,ak môžem mám pre Vás jednu nevyžiadanú radu : NEHÁDAJTE SA !!! je to o ničom a stratený čas ...a človeka to ponižuje ...ja sa toho držím a mali sme už 41 výročie ...a sme v pohode ...a to nemám vôbec pána úžasného.Ale ide to.Pozdravuje a za krásny blog ďakuje Marianna

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář :-)